Rozważasz zakup nieruchomości nad morzem? Wybierz Sopot!

Zakup nieruchomości nad morzemW przeciągu ostatnich kilku lat Sopot został zmodernizowany i wciąż się rozwija, organizowane są przeróżne imprezy i prawie w każdy weekend można w nim ciekawie spędzić czas. Sopot zachęca modnymi klubami, klimatycznymi kawiarniami i stylowymi restauracjami, bez względu na porę roku przyciąga on wielu turystów, którzy przyjeżdżają aby spędzić w nim chociaż kilka dni.

Dzięki turystom kwitnie branża hotelarska, gastronomiczna oraz handlowo-usługowa. Sopot jest dla każdego, bez względu na wiek, dobrze się w nim czuje młodzież, rodziny z dziećmi czy też osoby starsze. Prywatną kwaterę można wynająć już od 100 złotych za dobę, stać więc każdego kto przyjedzie i odpowiednio wcześnie zadba o nocleg. W lipcu było prawie 100% obłożenie, praktycznie nigdzie nie było wolnych miejsc ani w hotelach ani w pensjonatach czy też w kwaterach prywatnych.

Na sezon narzekają jedynie mieszkańcy Sopotu, którzy są poirytowani hałasem, korkami, brakiem miejsc parkingowych i kolejkami w pobliskich sklepach spożywczych. Mieszkańcy bez względu na sezon jeżdżą do pracy i z niej wracają, są dni że nie mogą dojechać do domu przez ponad godzinę nie wspominając o miejscu do zaparkowania samochodu nieopodal domu.

Nocą „Monciak” tętni życiem, nad ranem kiedy zamykają wszystkie kluby, nasi letni goście wracają do miejsc zakwaterowania, co też nie ułatwia życia mieszkańcom, ponieważ często jest za głośno.

Korzyści dla mieszkańców Sopotu

Miasto stara się rekompensować mieszkańcom letnie niedogodności Kartą Sopocką, dzięki której posiadacze mają zniżki niemalże w 100 różnego rodzaju obiektach, między innymi są to różnego rodzaju lokale gastronomiczne, puby, kawiarenki, obiekty sportowo rekreacyjne, instytucje kultury jak również gabinety czy usługi.

Powstał też ciekawy projekt dla starszych mieszkańców kurortu, „Kawa dla Seniora”, wybrane kawiarnie zapraszają osoby po 60 roku życia na kawę lub herbatę za symboliczną złotówkę, aby miło spędzić czas, z roku na rok co raz więcej kawiarni przystępuje do projektu. To zaproszenie jest skierowane do wszystkich sopockich seniorów bez względu na wysokość dochodu, projekt ma zachęcić osoby starsze do aktywnego spędzania czasu i wychodzenia z domu. Aby skorzystać z „Kawiarni seniora” wystarczy posiadać Kartę Sopocką. Projekt jest realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie. Kawiarnie, które biorą udział w projekcie są wymienione na stronie internetowej www.miastosopot.pl

Jeśli kupujesz nieruchomości nad morzem, to tylko w Sopocie

Zajmuję się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami w Biurze Nieruchomości Partner, i zaobserwowałam, że roku na rok wzrasta ilość inwestorów, którzy kupują mieszkania w naszym kurorcie. Co roku w pierwszym kwartale zaczyna się sprzedawać rynek wtórny i w większości kupują mieszkania klienci z innych miast lub też krajów. Z moich obserwacji wynika, że Sopot dogonił cenami za metr kwadratowy Warszawę czy też Kraków, a to jedne z najdroższych miast w Polsce. W Warszawie mieszkania z rynku wtórnego wahają się pomiędzy 7 500 złotych a 16 000 złotych za metr kwadratowy, w Krakowie pomiędzy 6 500 złotych a 15 000 złotych za metr kwadratowy, Górny taras Sopotu zaczyna się od 7 000 a dolny dobiega nawet do 20 000 złotych za metr kwadratowy z rynku wtórnego. Jeśli chodzi o rynek pierwotny, najnowszymi inwestycjami są budynki przy ul Okrzei od 18 000 złotych za metr kwadratowy i przy ul. .Powstańców Warszawy od 30 114 złotych za metr. kwadratowy. Mieszkania są coraz droższe, lecz kupujących nie brakuje. Mieszkać w Sopocie to prestiż, luksus i moda.

Autor: Joanna Silarska