Szybka sprzedaż mieszkania dzięki home staging

Większość właścicieli, którzy chcą szybko sprzedać mieszkanie, decyduje się na obniżenie ceny nieruchomości. Na szczęście istnieją również inne rozwiązania, umożliwiające przyciągnięcie klientów bez strat finansowych. Coraz większą popularnością cieszy się między innymi home staging, czyli takie przygotowanie lokalu, aby przyspieszyć sprzedaż.

W Stanach Zjednoczonych home staging jest wykorzystywany już od trzydziestu lat i stanowi standardową procedurę przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Amerykanie chętnie decydują się na poważne remonty oraz całkowitą zmianę aranżacji, licząc na większe zainteresowanie klientów i bardziej korzystną cenę. W Polsce skala prac jest zazwyczaj znacznie mniejsza. Większości osób, które decydują się na taką usługę, woli postawić na raczej proste, niedrogie rozwiązania.

Home staging w rodzimym wykonaniu obejmuje głównie gruntowne sprzątanie oraz oczyszczanie mieszkania ze zbędnych elementów, takich jak niepotrzebne meble, bibeloty i mało stylowe dekoracje. Czasem konieczne jest zainwestowanie w drobne dodatki w postaci kolorowych poduch lub nowych zasłon, które zmienią charakter wnętrza i umożliwią stworzenie atrakcyjnej aranżacji. W przypadku nieruchomości, które są w złym stanie, konieczny może być remont, np. wymiana podłogi lub tynkowanie ścian. W większości przypadków wystarczy jednak zmiana aranżacji i drobne prace remontowe. Dobre rezultaty przynoszą także bardzo proste sztuczki, jak zmiana oświetlenia na mocniejsze, przestawienie mebli, czy dodanie jakiegoś efektownego detalu.

Osoby sprzedające mieszkanie powinny bez problemu znaleźć usługi profesjonalnych home stagerów, które dostępne są w każdym większym mieście. Oszczędni mogą samodzielnie zająć się poprawą wyglądu nieruchomości. Dobre rezultaty da się osiągnąć bez dużych nakładów finansowych, a najpoważniejszą inwestycją będzie czas poświęcony na odświeżenie mieszkania. Najlepsze efekty przynosi jednak współpraca ze specjalistą w zakresie aranżacji wnętrz przeznaczonych do sprzedaży.