Sposoby na weekendowe wakacje

Brak urlopu, praca do późnego popołudnia w piątek, a dzieci znudzone przesiadywaniem u dziadków domagają się wakacji? Jak tanio zorganizować wakacje dla rodziny? Czy można zapomnieć o codzienności i poczuć się letnio, beztrosko, mając wolny weekend?
Istnieje szereg możliwości spędzania wolnego czasu, o których można poczytać w Internecie oraz znaleźć w przewodnikach. Po pierwsze, wystarczy porozglądać się dookoła miejsca zamieszkania. Na pewno znajduje się niedaleko ciekawy rezerwat, jezioro, góry, gdzie można spędzić czas na łonie natury. W interesujących miejscach jest duży wybór i spora konkurencja wśród jadłodajni, restauracji, hoteli i kwater prywatnych. Spontaniczne wyjazdy mogą być interesujące. W wielu miastach ludzie sami oferują nocleg, reklamując się przed dworcami autobusowymi i PKP. Brak rezerwacji można potraktować jako sprawdzian zaradności całej rodziny i atrakcję dla poszukiwania najlepszego miejsca do biwakowania, penetrując z rodziną najbardziej ustronne i nieprzebyte miejsca na łonie natury. Wystarczy spakować namiot i cieszyć się z najbliższymi miłymi chwilami przy ognisku, piekąc kiełbaski, zakopując ziemniaki w żarze i podziwiając nocne niebo.
Ostatnio popularne stały się parki linowe, w których z dziećmi można sprawdzić swe fizyczne umiejętności. Można także wybrać się do zoo i podglądać zwierzęta w czasie karmienia. Nie tylko przyroda cieszy. Modny jest także aktywny wypoczynek w mieście, wypożyczając rowery bądź pieszo zwiedzając okoliczne miasteczka, a w nich rynki, muzea, Kościoły. Może warto wybrać się do ogrodu botanicznego i podziwiać roślinność tropikalną, a następnie do restauracji z kuchnią meksykańską, by na jeden wieczór przenieść do Meksyku?
Miasteczka i przyroda w promieniu nawet kilkunastu kilometrów od domu obfituje w wiele przepięknych miejsc. Odkrywanie ich dostarczy wielu wspaniałych wrażeń i ochoty do powrotu pod koniec kolejnego tygodnia.