Najpopularniejszy segment mieszkań – dwupokojowe M3

M3 to segment najpopularniejszych nieruchomości zarówno w miastach jak i w mniejszych miejscowościach. Mianem m3 określane są mieszkania dwupokojowe. Nie bez powodu są to nieruchomości cieszące się dużą popularnością – są w miarę dostępne cenowo dla młodych rodzin, za podobną cenę w przeciwieństwie do kawalerek oferują znacznie większy komfort niż mieszkania jednopokojowe.

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się lokale z tzw. kuchnią otwartą na salon. Dzięki takiemu zabiegowi, tj. dodaniu aneksu kuchennego do największego pomieszczenia, oszczędza się znacznie na metrażu nieruchomości a także zmniejsza jej koszt. Znacznie prościej i taniej jest wbudować aneks kuchenny niż osobne pomieszczenie zabierające nie tylko cenny metraż, ale i często ze względu na swoje niewielkie rozmiary, nie mogące stanowić \”serca domu\”.

Jest to szczególnie istotna cecha, w szczególności w segmencie lokali mieszkalnych w metrażu w przedziale 40 do 45m kwadratowych.

Oszczędności na kuchni to jeden z wielu trików stosowanych w małych, popularnych lokalach. Jest ich znacznie więcej, a tak naprawdę ich zastosowanie zależy od dewelopera i kreatywności właściciela nowego mieszkania. Przy urządzaniu swojego M3 trzeba wykazać się bowiem nie tylko odpowiednią wyobraźnią przestrzenną i zmysłem praktycznym, ale także zmieścić się z nimi w budżecie. Nie zapominajmy bowiem o jednym z najważniejszych czynników, dla których mieszkania dwupokojowe cieszą się taką popularnością – jest to przede wszystkim korzystny przelicznik metrażu, użyteczności i ceny.