Komornicy sprzedają coraz więcej nieruchomości

Komornicy coraz częściej doprowadzają do płaczu dłużników. W tym roku wystawiono na sprzedaż prawie trzy razy więcej nieruchomości niż w zeszłym roku! W tej chwili zajęcie mieszkań i domów jest dla niektórych komorników najlepszym rozwiązaniem, Często rodzina nie ma pieniędzy by spłacić długi, dlatego też komornicy posuwają się do takich czynów jak wystawienie wcześniej wspomnianego miejsca na sprzedaż. Takie czyny doprowadzają do tego, że dłużnicy przed strachem utraty dachu nad głową starają się jak najszybciej spłacić dług nie kryjąc pod sobą drogocennych dla nich przedmiotów. Dopiero kiedy jest już na prawdę źle rodzina stara się negocjować i sprzedawać to co się da by dom odzyskać.
Kiedy jednak nie udaje się spłacić długu, a komornik zajmuje daną nieruchomość i ją sprzedaje. Cena jest o wiele niższa (cena na licytacji to trzy czwarte wartości rynkowej!), więc chętnych na zakup nie brakuje – wiele osób z tego korzysta, zwłaszcza Ci, których nie stać od razu na zakup rodzinnego gniazdka.

Nie oferujemy kredytów konsolidacyjnych, ani żadnej innej formy kredytowania

Zanim się z nami skontaktujesz:
Kiedy czujesz, że zaczynasz mieć problem ze spłatą raty kredytu lub opłatą rachunków nie czekaj, ale działaj, bo przeważnie jest to już i tak bardzo trudna sytuacja. Najlepiej od razu pójść do wierzyciela i wystąpić z wnioskiem o rozłożenie zaległości na raty, rozciągnięcie ich w czasie lub chwilowe zawieszenie (np. do czasu poprawy Twojej sytuacji). Przedstaw więc wiarygodne powody zaistniałej sytuacji i zaproponuj jakieś konkretne i realne rozwiązanie. Prawda jest taka, że bankom, różnym innym instytucjom, czy przedsiębiorstwom również zależy na tym, abyś płacił regularnie.
Kiedy zaciągnąłeś kredyt, ale pod wpływem zmiany sytuacji dług Cię przerasta- nie warto czekać aż do drzwi zapuka komornik, bo wtedy przeważnie jest już za późno na jakiekolwiek ugody. Ważne jest, aby reagować w porę.
Jeśli jednak sprawą już zajęła się windykacja nie unikaj windykatora, ale spróbuj z nim rzeczowo porozmawiać. Windykator ma za zadanie doprowadzić do ugody z dłużnikiem i ustalić warunki spłaty zaległości, to tylko pośrednik pomiędzy dłużnikiem, a wierzycielem, więc naprawdę warto z nim porozmawiać. To również z nim możesz zawrzeć ugodę. Jeśli jednak będziesz tego unikać sprawa zapewne trafi do sądu, a potem do komornika, więc dług zostanie powiększony nie tylko o karne odsetki (z reguły bardzo wysokie), ale również koszty sądowe i komornicze. Nie warto więc zwlekać.

Jak z tego wynika może się okazać, że to co wydawało Ci się przerażające przy odrobinie zdrowego rozsądku i dobrej woli z obu stron może udać się załatwić polubownie, więc może też się okazać, że nie taki diabeł straszny jak go malują . Powodzenia!

W czym możemy Ci pomóc
Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu możemy umorzyć znaczną część zadłużenia lub pomóc w doprowadzeniu do korzystnej ugody.
Nasze działanie rozpoczynamy od analizy prawnej wszystkich zobowiązań, naliczonych odsetek, a także procedur i kosztów przeprowadzonych działań windykacyjnych i komorniczych.

Oferujemy:
oddłużenie nieruchomości
pomoc w wykreśleniu z BIK i KRD
spłatę zadłużenia
pozostaniesz w posiadaniu nieruchomości

Niestety nie możemy pomóc wszystkim i odpowiemy tylko na niektóre zgłoszenia.

Nie oferujemy kredytów konsolidacyjnych, ani żadnej innej formy kredytowania

Jeżeli chcesz, żebyśmy to My zajęli się oddłużeniem Twojej nieruchomości, skontaktuj się z nami i opisz swój problem na adres: partner@biuro-partner.com