Jak uzyskać pieniądze na remont?

Wraz z kończącym się latem nadchodzi czas na odświeżenie swojego mieszkania. O ile wiemy jak nasze mieszkanie po remoncie ma wyglądać o tyle wybranie odpowiedniego kredytu na ten cel to już nie taka łatwa sprawa. Jak zatem wybrać najlepszy produkt bankowy odpowiadający naszym potrzebom?
Pierwszą rzeczą jaka powinniśmy wziąć pod uwagę przy remoncie mieszkania to zrobienie kosztorysu i przeanalizowanie ile środków posiadamy, a ile musimy pożyczyć by skończyć wszystkie prace. Gdy mamy konkretne wyliczenia trzeba się przyjrzeć instrumentom finansowym, które odpowiadają naszym potrzebą.
Kredyt hipoteczny na remont to najbezpieczniejsza jak i najtańsza forma uzyskania finansowania. Musimy jednak się liczyć z długą procedurą jego uzyskania jak i dostarczenia wielu dokumentów by owy kredyt uzyskać. Okres przyznania to niestety czasem nawet ponad miesiąc, ale w rekompensacie tego czasu możemy liczyć na oprocentowanie rzędu nawet 5 pkt. Dodatkowo kwota jaką pożyczymy musi być ściśle związana z jego przeznaczeniem i nie można wydawać pieniędzy na nowy telewizor, skuter jak i inne przyjemności, które nie są związane z remontem.
Drugą i najszybsza formą zadłużenia jest kredyt gotówkowy. Gotówka z banku możemy uzyskać już przy jednej wizycie w banku. Jedyne dokumenty jakie musimy przedstawić to dowód osobisty i zaświadczenie o zarobkach obrazujące wysokość dochodów. Szybko jednak zazwyczaj znaczy drogo dlatego będzie to zdecydowanie droższa forma finansowania remontu. Jeżeli jednak zalejemy sąsiadowi mieszkanie lub wyjdzie jakiś niespodziewany wydatek możemy szybko pozbyć się problemu zaciągając właśnie kredyt gotówkowy.
Gdy nie potrzebujemy gotówki na już, a dodatkowo pożyczoną kwotę nie chcemy w całości przeznaczyć na remont dobrym rozwiązaniem będzie pożyczka hipoteczna. W tym przypadku bank przy pożyczaniu nam środków będzie potrzebował mniej zabezpieczeń niż wspomniany wcześniej kredyt hipoteczny, a oprocentowanie może wzrosnąć maksymalnie o 2-3 pkt procentowe.
Przed zaciągnięciem środków z banku na wspomniany remont mieszkania warto przeanalizować wszystkie koszty i wybrać formę kredytu, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Porównanie oferty w wielu bankach pomoże nam również wybranie najlepszego i najtańszego rozwiązania i ochroni przed znacznym uszczupleniem naszego portfela.