Jak rozpocząć inwestowanie w nieruchomości?

Wiele osób marzy o rozpoczęciu kariery inwestora w nieruchomości, jednak wydaje im się to niemożliwe. Najczęściej podawaną przeszkodą jest brak wiedzy, gotówki czy zdolności kredytowej. Jeśli chodzi o wiedzę to w internecie można znaleźć mnóstwo materiałów o inwestowaniu w nieruchomości, łącznie z case study różnych transakcji. Dzięki temu na realnych przykładach możesz zobaczyć jak wyglądają tego typu inwestycje.
Natomiast z gotówką sprawa nie wygląda już tak różowo – jeśli nie masz pieniędzy ani zdolności kredytowej to raczej nie zdobędziesz ich w kilka tygodni. Pamiętaj jednak, że pieniądze na dobry deal zawsze się znajdą. Jeśli znalazłeś okazję na rynku nieruchomości to z pewnością znajdziesz też osoby, które będą zainteresowane skorzystaniem z niej a Ty w zamian za informację dostaniesz prowizję. Poszukiwanie inwestycji dla innych inwestorów nie tylko pomoże Ci zdobyć doświadczenie ale także zarobisz pieniądze, które pozwolą za zakup Twojego pierwszego mieszkania czy innej nieruchomości.
Jeśli masz odłożoną gotówkę ale nie wystarcza ona na zakup mieszkania, warto rozważyć wejście w spółkę z jedną lub kilkoma osobami. Dzięki temu zrobisz pierwszą transakcję, zdobędziesz wiedzę a także zarobisz pierwsze pieniądze z nieruchomości. Wspólny zakup to także mniejsze ryzyko w razie ewentualnych problemów. Bardzo ważny jest jednak wybór partnera do biznesu. Najlepiej, żeby była to osoba, którą dobrze znasz i z którą zawsze się dogadasz, bo możesz być pewny, że konflikty prędzej czy później się pojawią i warto być na to przygotowanym.
Zazwyczaj najtrudniejszy jest pierwszy krok. Nie inaczej jest w przypadku nieruchomości. Jednak jeśli już zaczniesz inwestować to sam zobaczysz, że nie jest to takie trudne jak się wydawało i nawet osoba bez doświadczenia jest w stanie zarabiać na takich inwestycjach. Najgorsze co możesz zrobić to mówienie sobie \”kiedyś będę inwestował w nieruchomości\”. Przestań odwlekać tą decyzję i zacznij działać a sam zobaczysz jakie jest to proste. Pamiętaj, że najlepszy moment na rozpoczęcie inwestowania była wczoraj. Drugi najlepszy jest dzisiaj!
Jeżeli masz jakąś okazję to zgłoś ją do nas, to my zapłacimy Ci prowizję.