Dom to nie tylko budynek

Miejsce, w którym żyjemy, uczymy się, poznajemy przyjaciół, doświadczamy pierwszej miłości – miejsce, gdzie żyją bliskie nam osoby – to właśnie jest dom. Nie jest zwyczajnym budynkiem, ale wyjątkowym miejscem do którego wracamy po szkole, czy pracy.
Co tworzy więź pomiędzy domownikami?
To proste! Wspólne rozmowy, posiłki, spanie pod jednym dachem – to wszystko zbliża do siebie całe rodziny. Kiedy chłopak przychodzi do dziewczyny i są ze sobą długo – jej rodzina staje się również jego rodziną – taką przyszywaną. Samotni ludzie, którzy sami zajmują mieszkanie, nie mają się do kogo odezwać, nie mogą podzielić się z nikim swoimi sukcesami, a przecież głównie po to dążymy do sukcesu. Porażki również zostają w nas i nikt nas nie pocieszy, nie zmotywuje, ani nie powie, że przecież jutro może być lepiej. Miłość, czy więzy krwi to jedno, ale do utrzymania domowego ciepła, potrzebny jest także wzajemny szacunek – do upodobań współmałżonka, czy rodziców. Raz pomożesz im, innym razem oni tobie. Jednego dnia wytrzymasz głośno puszczone przeboje z lat ich młodości, kolejnego dnia, oni wytrzymają twój nieznośny Rap. Wszystko musi być wyważone, inaczej dojdzie do wielu konfliktów, które mogą zrujnować stosunki domowników.
Tradycja
Bardzo ważny element życia, o którym coraz częściej zapominamy. Wiele tradycji jest uznawane przez młodych jako niepotrzebne – np. proszenie o rękę córki, jej rodziców. Jednak pewne elementy są respektowane na masową skalę. Do takich rzeczy należy Wigilia. Nie ma nic piękniejszego niż Boże Narodzenie w gronie najbliższych nam osób, które są nam życzliwe. Nie jest to tylko sposobność spotkania się w pełnym gronie rodzinnym, ale również wymiana doświadczeń życiowych, życzliwości, spędzenie ze sobą czasu, którego brakuje nam na co dzień. Jedyne dni, kiedy nie musimy się spieszyć.