(58) 728 44 00  

Czym jest kredyt odnawialny?

Kredyt odnawialny to charakterystyczny rodzaj kredytu różniący się od zwykłego gotówkowego przede wszystkim tym, że jest on podobnie jak debet dołączony do zwykłego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Ten produkt finansowy jest przeznaczony dla osób, które szybko potrzebują na swoim koncie trochę dodatkowej gotówki.

Taki kredyt ma zazwyczaj niższe oprocentowanie i może być alternatywą dla zwykłych kredytów gotówkowych.

O taki kredyt może ubiegać się każdy, kto ma na rachunku comiesięczne wpływy na podobnej wysokości. Banki najczęściej przyznają ten kredyt w wysokości 6krotności naszych wpływów na konto, jednocześnie ustalając limit kwoty, do jakiej możemy korzystać z pieniędzy.

Uzyskanie kredytu odnawialnego nie jest skomplikowane. Wystarczy przedłożyć w banku dokumenty potwierdzające nasze dochody i podpisać stosowną umowę z bankiem. Umowa podpisywana jest najczęściej na rok, w późniejszym czasie możemy automatycznie przedłużyć umowę, bez konieczności wizyty w placówce banku.

Kredytu odnawialnego powinny się wystrzegać osoby, które nie są w stanie kontrolować swoich wydatków i taki kredyt nie traktują, jako jednorazową pożyczkę pieniędzy, a stały wpływ na konto. W efekcie można doprowadzić do sytuacji, gdy nasza płynność finansowa zostanie zachwiana.

Artykuły powiązane

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt plików cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj dalej

Rozumiem i akceptuję