(58) 728 44 00  

Agent nieruchomości jako zawód przyszłości

Agent nieruchomości jako zawód przyszłościPośrednictwo w obrocie nieruchomościami jest w Polsce zawodem, który zaczął rozwijać się na początku lat 80-tych XX wieku. W USA i Kanadzie ponad 80% transakcji na rynku nieruchomości odbywa się przy udziale pośredników. W naszym kraju odsetek transakcji jest trzykrotnie niższy. Możemy jednak zaobserwować stopniowy wzrost korzystania z usług biur nieruchomości, które wyrastają jak grzyby po deszczu.

Profesjonalny agent nieruchomości pełni rolę doradcy, którego celem nie jest sama sprzedaż, ale doprowadzenie do sprawnej i bezpiecznej transakcji, która ma zadowolić obie strony. Pomoc w zakresie sprawdzenia stanu prawnego nieruchomości, w wyborze źródła finansowania, przygotowania umów, wymaga wiedzy z szeregu różnych dziedzin, takich jak prawo, ekonomia, sztuka negocjacji czy znajomość podstaw architektury.

Co powinno cechować dobrego agenta nieruchomości?

Dobrego agenta powinna cechować kultura osobista, takt i przyjazne nastawienie do ludzi, ponieważ budowanie poprawnych relacji z klientami ułatwia pracę pośrednikowi.
Praca agenta nieruchomości jest uznawana za bardzo dobry zawód, w którym można zarobić duże pieniądze, jednak wynagrodzenia uzależnione są od wielu czynników, m.in. od sytuacji na rynku nieruchomości czy zaangażowania agenta, dlatego mogą zdarzyć się miesiące, w których wynagrodzenie będzie bardzo niskie, a w następnych bardzo wysokie. Bardzo ważnymi cechami w tym zawodzie są cierpliwość, wytrwałość i determinacja.

Agent nieruchomości musi być nastawiony na ciągłe poszerzanie wiedzy. Wiedza z zakresu finansów, ekonomii, prawa podatkowego czy budowlanego powinna być uzupełniana na bieżąco.
Na rynku nieruchomości poziom zawieranych transakcji bywa często bardzo skomplikowany, przez co liczba klientów szukających pomocy pośrednika zwiększa się. W przyszłości korzystanie z usług agentów nieruchomości powinno być tak naturalne jak korzystanie z usług bankowych czy jakichkolwiek innych. Dlatego prace w tej branży należy uznać za zdecydowanie przyszłościową.

Autor: Beata Rusinek

Artykuły powiązane

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt plików cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj dalej

Rozumiem i akceptuję