Oferta

Działka pod bud. 1-rodz., Gdańsk Kiełpino Górne, 5700.00 m2

Nr oferty:PW05200
Rodzaj nieruchomości:Działka pod bud. 1-rodz.
Typ transakcji:Sprzedaż
Miejscowość i dzielnica:Gdańsk Kiełpino Górne
Ulica:GOSTYŃSKA
Powierzchnia całkowita:5700.00 m2
Powierzchnia działki:0.00 m2
Piętro / liczba pięter:0 / 0
Liczba pokoi:0
Typ ogrzewania:
Stan techniczny:
Gaz:W drodze
Woda:W drodze
Kanalizacja:
Garaż:
Rodzaj Własności:Własność
Cena:570 000,00 PLN

Opis ofertyNiewątpliwie jedna z najciekawszych w ostatnich latach ofert działek pod jedną – dwie rezydencje. Grupa 2 działek (5700 i 5800 m2) położonych w otulinie lasów Otomińskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu nieopodal styku ulic Smęgorzyńskiej i Gostyńskiej.

Położenie w Google Maps: 54.339854, 18.468622. Albo prościej - ulicą Smęgorzyńską do Gostyńskiej i skręcić w prawo. Działka znajduje się za numerem 187 (wisi baner na ogrodzeniu działki).

Oferta dla osób pragnących posiadać dom na dużej działce w granicach Gdańska, lub osób poszukujących inwestycji długoterminowych (liczba takich działek będzie spadać, a nie rosnąć).

Dzielnica Kiełpino Górne (czyli tereny dawnych miejscowości Kiełpino Górne i Smęgorzyno) to tereny rozwijającej się od 25 lat zabudowy jednorodzinnej, zdominowanej przez domy wolnostojące.

Od zewnętrznych granic dzielnicy jest to głównie zabudowa z półki średniej niższej i średniej wyższej, w głębi pod lasam,i na działkach o powierzchni od 4000 m2 do ponad 2 ha, powstają rezydencje. Istotne jest przy tym to, że do oferowanego terenu jest wygodny dostęp drogowy od ulicy Kartuskiej ulicą Smęgorzyńską (bez koniecnzości przejazdu przez całe niemal całe Kiełpino Górne).

Oferowany teren znajduje się na skraju możliwej zabudowy. Każda działka posiada niezależny dostęp do drogi gminnej (wjazdy od strony północnej). Od południa teren graniczy z linią lasów, zachodnią granicę stanowi Potok Smęgorzyński, wschodnią zaś powstałe już domy typu rezydencjalnego.

Działki o o długości 58-62 m (długość całego terenu ok. 122 m) i szerokości ok. 95-97 m (tylko w części od ulicy Gostyńskiej teren zwęża się do ok. 70 m). Różnica poziomów na całym terenie ok. 1,5 (teren opada w stronę potoku na zachodniej granicy).

Teren nie objęty planem zagospodarowania przestrzennego, tym niemniej w przypadku WZ można się spodziewać parametrów na poziomie:

zabudowa mieszkaniowa ekstensywna (domy do 2 mieszkań)

intensywność zabudowy 0,3 do 0,5;

maksymalny procent pokrycia działki zabudową - 20%;

wysokość zabudowy 10 do 12 m;

minimalny procent powierzchni biologicznie czynnej - 70%.

Media po drugiej stronie ulicy (od granicy terenu ok. 10 m do kanalizy i do 40 m do wody i gazu).

Wygodna komunikacja z Trójmiastem - bliskość obwodnicy umożliwia łatwy i szybki dojazd do każdego punktu Trójmiasta. W okolicy znajduje się nowoczesna szkoła podstawowa, przedszkole, zaplecze handlowo-usługowe oraz leśne tereny spacerowe i jezioro w Otominie.

_

Informacje dodatkowe

Opiekun oferty:Michał Tomasz Kowalewski
Telefon opiekuna oferty:887-789-118

Galeria